+A
Powiększ tekst
-a
Zmniejsz tekst

Innovatorium Łukasiewicza


Innovatorium Łukasiewicza

 

9 czerwca, w Poznaniu odbyło się Innovatorium Łukasiewicza – największe wydarzenie B+R w Polsce organizowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz. Do Poznania przyciągnęło ono przedsiębiorców chcących współpracować z nauką, poszukujących partnerów do projektów badawczo – rozwojowych. Niezwykła okazja do spotkania biznesu z nauką i pozyskania nowych technologii w swojej firmie. W wydarzeniu wzięło udział 750 ekspertów Sieci Badawczej Łukasiewicz, 350 przedstawicieli biznesu, 15 największych polskich uczelni!

Dla gości innovatorium przygotowano szereg możliwości do spotkań w ramach paneli dyskusyjnych i sesji matchmakingowych. Uczestnicy dyskutowali m.in. o energetyki wiatrowej, budownictwa modułowego, elektromobilności, gospodarki wodorowej, biotechnologii czy sztucznej inteligencji. Innovatorium to również platforma wymiany doświadczeń na temat współpracy nauki z biznesem, komercjalizacji badań naukowych czy efektywnego transferu własności intelektualnej do biznesu.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji, której patronuje Minister Wojciech Murdzek - Poseł na Sejm i Ministerstwo Edukacji i Nauki będzie Horyzont Europa. W ramach nowego programu na rzecz badań i rozwoju Komisja Europejska przeznaczyła dla przedsiębiorców i naukowców aż 95 mld euro. Z tą kwotą Horyzont Europa staje się największym programem wspierającym B+R na świecie.

W liście skierowanym do uczestników wydarzenia premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że „Sieć Badawcza Łukasiewicz to zwiastun zmian w polskiej gospodarce, jakie muszą nadejść jeśli chcemy utrzymać się w globalnym peletonie rozwoju.”

Strona wydarzenia:

https://lukasiewicz.gov.pl/innovatorium/

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=gP2U1ZIDiec

Program:

https://lukasiewicz.gov.pl/images/Agenda_Innovatorium_2022.pdf