+A
Powiększ tekst
-a
Zmniejsz tekst

Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny


Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny

Z przyjemnością informujemy o ważnym dla historii naszej firmy wydarzeniu, jakim jest powstanie Łukasiewicz – Górnośląskiego Instytutu Technologicznego!

Od 1 stycznia 2023 r. kompetencje, wiedza i doświadczenie oraz struktury organizacyjne trzech instytutów: Łukasiewicz – Instytutu Metalurgii Żelaza, Łukasiewicz – Instytutu Spawalnictwa oraz Łukasiewicz – Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL łączą się, tworząc Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny.

W ramach nowego instytutu działają cztery Centra Badawcze:
•    Łukasiewicz – GIT Centrum Spawalnictwa
•    Łukasiewicz – GIT Centrum Badań Materiałów
•    Łukasiewicz – GIT Centrum Technologii Metalurgicznych
•    Łukasiewicz – GIT Centrum Napędów i Maszyn Elektrycznych

Reprezentują one obszary działalności poszczególnych instytutów, na których fundamencie powstał Łukasiewicz - Górnośląski Instytut Technologiczny. Centra prowadzą prace badawcze, oferują ekspertyzy oraz usługi rozwojowe i szkoleniowe w obszarach technologii spawania, hutnictwa żelaza i stali oraz problematyki maszyn i napędów elektrycznych.

Łukasiewicz – Instytut Spawalnictwa będzie działał w nowej strukturze Łukasiewicz – GIT jako Centrum Spawalnictwa, które kontynuuje prace na rzecz rozwoju spawalnictwa w kraju i na świecie. Miejsce świadczenia usług oraz zakres prac Centrum Spawalnictwa pozostaje niezmienny:
•    Kompleksowe usługi badawcze dla spawalnictwa;
•    Uprawnienia nadawane po szkoleniach honorowane na całym świecie;
•    Certyfikowanie zgodnie z nadanymi i aktualnymi uprawnieniami EWF i MIS.

Łączenie instytutów wpisuje się w strategię Sieci Badawczej Łukasiewicz, która jest jedną z największych sieci badawczych w Europie. Składa się z 22 instytutów zatrudniających 4500 naukowców i inżynierów, którzy opracowują innowacyjne rozwiązania, pozwalające uzyskać przewagę w biznesie.

Witamy w nowym Łukasiewicz – Górnośląskim Instytucie Technologicznym!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony: https://git.lukasiewicz.gov.pl/