+A
Powiększ tekst
-a
Zmniejsz tekst

Komunikat: Dotyczy spawaczy posiadających certyfikaty opatrzone symbolem akredytacji PCA


Uprzejmie informujemy, że od dnia 29.12.2022 roku Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Spawalnictwa (obecnie Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny, Centrum Spawalnictwa), zgodnie z zaktualizowanym zakresem akredytacji wydanym przez Polskie Centrum Akredytacji (PCA), nie prowadzi certyfikacji spawaczy stali i spawaczy aluminium oraz nie zatwierdza personelu do wykonywania połączeń nierozłącznych dla Dyrektywy 2014/68/UE.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, Ośrodek Kształcenia i Nadzoru Spawalniczego dla zainteresowanych będzie prowadził wymianę tych certyfikatów na uprawnienia bez symbolu akredytacji PCA, po uprzednim ich odesłaniu do Działu SC Ośrodek Certyfikacji.

W związku z przypadkami otrzymywania certyfikatów, których termin ważności upływa w ciągu kolejnych 2 tygodni, informujemy, że nie będą wymieniane certyfikaty z datą ważności upływającą z końcem kwietnia br., tj. w ciągu kolejnych 60 dni począwszy od 01.03.2023.

Certyfikaty z datą ważności upływającą po tym terminie, tzn. od 01.05.2023 r. podlegają odnowieniu zgodnie z wymaganiami serii norm PN-EN ISO 9606.